У Львові судили чоловіків за підпал польських пасажирських автобусів

Залізничний районний суд Львова таки визнав винним Дмитра К. та Назарія П. в організації підпалу польських пасажирських автобусів ще у 2018 році. Це уже другий розгляд справи. Під час першого — суд виправдав обвинувачених, однак справу повернули на повторний розгляд.

29.05.2025
У Львові судили чоловіків за підпал польських пасажирських автобусів

Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 28 травня в Єдиному державному реєстрі.

Дмитро К. та Назарій П. завербували чоловіка, аби той спалив польський автобус, таким чином організатори хотіли спровокувати міжнародний скандал.

23 березня 2018 року у центрі Львова виконавець злочину підпалив польський автобус Scania, залишив на місці червоно-чорну листівку (для розпалювання ворожнечі) та втік. Цей випадок не набув широкого розголосу та міжнародного скандалу, тому Дмитро К. та Назарій П. запланували ще один підпал автобуса на польській реєстрації і знову залучили того ж самого “підпалювача”.

Однак тоді виконавець злочину повідомив про підготовку провокації СБУ. Правоохоронці, аби затримати злочинців-організаторів, дозволили підпалити ще один автобус 1 квітня. Тоді СБУ вдалося затримати злочинців.

Під час першого розгляду справи у 2023 році Дмитро К. та Назарій П. своєї вини не визнали, а суд не зміг знайти доказів та виправдав підсудних. Втім слідство не погодилось з вироком організаторам і справу повернули на повторний розгляд.

Під час повторного розгляду організатори Дмитро К. та Назарій П. уже змінили свідчення та визнали свою вину повністю. Крім того, під час обшуків в одного з обвинувачених знайшли незаконну зброю. “Допитані обвинувачені свою вину визнали повністю та підтвердили обставини вчинення ними кримінальних правопорушень. У вчиненому щиро розкаюються та просять суворо не карати”, — йдеться у вироку.

Відтак колегія суддів все ж таки визнала зловмисників винними у злочинах. Їм призначили по п’ять років позбавлення волі, однак звільнили від увʼязнення та призначили річні іспитові строки. Також з підсудних стягнуть по 35,5 тис. грн за проведення судових експертиз.

Вирок ще можна оскаржити. До слова, виконавець підпалів ще сім років тому уклав зі слідством угоду про визнання винуватості та обійшовся умовним терміном.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
OSZAR »