Інспекторку митниці, яка переправляла призовників за кордон, підозрюють у махінаціях на майже 3 млн грн

Слідчий суддя Личаківського районного суду Назарій Нор обрав запобіжний захід, а саме заставу — 151 тис. 400 гривень, для інспекторки митного поста “Яворів” Мар’яни Миронової, яку підозрюють у тому, що внаслідок її дій державний бюджет недоотримав митних платежів на суму 2 млн 889 тис. 533 грн.

21.05.2025
Інспекторку митниці, яка переправляла призовників за кордон, підозрюють у махінаціях на майже 3 млн грн

Про це стало відомо з ухвали, оприлюдненої у Єдиному державному реєстрі судових рішень. І хоч в ухвалі ім’я інспекторки приховане, проте вказують логін “MyronovaMI”, який жінка використовувала, щоб зайти до службової бази “Інспектор”. Окрім того, інспекторку також викрили на тому, що вона незаконно вивезла за кордон щонайменше чотирьох військовозобов’язаних чоловіків.

Державна інспекторка митного поста “Яворів” Львівської митниці у листопаді 2021 року за хабар пропустила через кордон навантажений товаром автомобіль, внісши його до бази як порожній.

“Діючи умисно, зловживаючи службовим становищем, вона не провела фотографування вантажного відсіку транспортного засобу марки IVECO, а отже, не зафіксувала наявність товару у вантажному відсіку та порушень митних правил вказаними вище громадянами України. Після цього повернула водію його документи та надала йому контрольний талон серії TGC №842641 для проходження по “червоному коридору” із відтиском особистої номерної печатки № 234, що надавало право останньому на виїзд із зони митного контролю”, — йдеться в ухвалі.

Таким чином вона дала можливість водієві завезти в Україну товар, не сплативши мито.

“В результаті зловживання, державним бюджетом України недоотримано митних платежів на суму 2 млн 889 тис. 533,74 грн, яка більш ніж у двісті п’ятдесят разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 2021 рік, тобто спричинено тяжкі наслідки”, — зазначено в ухвалі.

Інспекторку підозрюють у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні. За вчинення таких злочинів передбачене покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 6 років. Оскільки підозрювана може переховуватись від органів досудового розслідування, незаконно впливати на свідків, підозрюваних, експерта та спеціаліста у цьому кримінальному провадженні, чи перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином до неї вирішили застосувати запобіжний захід — заставу.

Підозрювана та її захисник у судовому засіданні заперечили проти застосування запобіжного заходу, Вони просили врахувати майновий стан підозрюваної, а також те, що в неї на утриманні малолітня дитина, а чоловік є зниклим безвісти. Проте суддя таки вирішив застосувати до Мар’яни Миронової запобіжний захід — заставу, яка становить 151 тис. 400 гривень.

До слова, Мар’яна Миронова фігурує у ще одному кримінальному провадженні — її викрили на тому, що вона, використовуючи свою посаду, перевозити військовозобов’язаних у власному авто за кордон. За свої послуги жінка брала 10 тисяч доларів. Її затримали під час одержання частини суми. За даними слідства, інспекторка ховала військовозобов’язаних у салоні свого автомобіля та заявляла, що їде сама. Завдяки службовій посаді її автомобіль майже не перевіряли, що дозволяло безперешкодно перетинати кордон. Інспекторка допомогла втекти за кордон щонайменше чотирьом чоловікам.

Окрім того, у 2023 році Мар’яну Миронову вже підозрювали у незаконному ввезенні товару на майже 5 млн грн без сплати мита. За даними слідства, посадовиця тоді також пропустила на митну територію України завантажену вантажівку, оформивши її як порожню.

Коментарі

20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
OSZAR »