Львівська міськрада не змогла оскаржити рішення суду щодо охорони старого єврейського кладовища

Львівська міська рада програла апеляцію у справі щодо території Старого єврейського кладовища, що розташоване на території сучасного Краківського ринку. Суд підтвердив зобов’язання міськради надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою для встановлення меж пам’ятки культурної спадщини.

19.05.2025
Львівська міськрада не змогла оскаржити рішення суду щодо охорони старого єврейського кладовища

Про це йдеться у постанові, яку оприлюднили 16 травня у Єдиному державному реєстрі.

Восьмий апеляційний адміністративний суд розглянув апеляцію Львівської міської ради на рішення суду першої інстанції, яке зобов’язало її вжити заходів щодо охорони старого єврейського кладовища в центрі Львова. Спір виник через те, що представники Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу подали позов проти міської ради, звинувативши її у бездіяльності.

Йдеться про територію старого єврейського кладовища XIV століття на межі вулиць Раппопорта, Базарної, Броварної та Клепарівської. Старе єврейське кладовище є визначною пам’яткою історії національної меншини України. Воно входить до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка історії місцевого значення. Територія кладовища складає 4,7 гектара, із яких для поховань використовувалося 4,3 гектара.

Представники об’єднання вимагали від міської ради забезпечити охорону цього об’єкта культурної спадщини, провести необхідні дослідження та скласти проєкт, що визначить межі кладовища. Рішенням суду першої інстанції міськраду зобов’язали виконати всі необхідні дії щодо охорони цієї території, зокрема, укласти контракт на розробку науково-проектної документації для визначення меж кладовища як об’єкта культурної спадщини.

“Як наслідок колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з приводу того, що виконавчий комітет Львівської міської ради допустив протиправну бездіяльність, як уповноважений орган, щодо невиконання функції замовника і укладення з цією метою контракту на виготовлення науково-проектної документації території Старого єврейського кладовища відповідно до Закону України Про охорону культурної спадщини”, — йдеться у постанові

Міськрада не погодилася з цим рішенням і подала апеляцію. Проте суд залишив рішення першої інстанції в силі, зобов’язавши Львівську міськраду виконати всі необхідні кроки для охорони культурної спадщини, що включає Старе єврейське кладовище.

До слова, Мейлах Шейхет, керівник єврейської релігійної ортодоксальної громади «Турей Загав», у програмі Олега Радика «Go про» розповів, скільки загалом справ у судах по старому єврейському кладовищі, що буде з похованнями євреїв у Брюховицькому лісі та що не так з законом про добросовісних набувачів.

Коментарі

20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
OSZAR »