Львівські медики прооперували жінку з рідкісною патологією стравоходу

Хірурги з допомогою роботизованої системи Da Vinci успішно прооперували 66-річну мешканку Хмельниччини з рідкісним захворюванням травної системи – ахалазією кардії стравоходу. Це захворювання зустрічається у двох людей на 100 тисяч, тож і спеціалістів, які його лікують, небагато.

03.07.2025
Львівські медики прооперували жінку з рідкісною патологією стравоходу

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

66-річна Валентина з Хмельниччини вже років з десять мала постійне відчуття комка у горлі, печії та труднощі з ковтанням. Вирішила собі, що то через нерви і само мине. Та останній рік кожен прийом їжі супроводжувався нудотою та спазмом в горлі, а нещодавно до цих симптомів додалася ще й блювота. За місяць жінка схудла на 8 кг. Тоді в ситуацію втрутилися її діти і змусили маму звернутися по медичну допомогу.

Медики діагностували у жінки рідкісну недугу, яка зустрічається лише в двох людей зі 100 тисяч – ахалазію кардії стравоходу.

«Ахалазія – це розлад моторики травної системи, що характеризується порушенням релаксації нижнього стравохідного сфінктера. Іншими словами, клапан, через який їжа надходить у шлунок, спазмований і рефлекторно не відкривається. Їжа накопичується у стравоході і розтягує його. В нормі діаметр органа має становити до 3 см, тоді як у пацієнтки був уже 7 см», – повідомили у лікарні.

Єдиний спосіб порятунку таких пацієнтів – термінове хірургічне втручання. Найчастіше – це операція Геллера.

Оскільки хвороба рідкісна, то і спеціалістів, які виконують такі втручання, небагато. Діти жінки почали шукати спеціалістів, які мають досвід виконання таких операцій. Так жінка опинилася у лікарні св. Пантелеймона, де хірург, професор Андрій Стасишин разом з колегами виконує на рік близько 10 таких операцій.

Після обстежень хірург вирішив оперувати пацієнтку за допомогою роботизованої системи Da Vinci. Переваги: максимальна точність, мінімальна травматичність, зниження ризиків і післяопераційних ускладнень, швидше відновлення.

«Під час операції ми розсікли зовнішні шари стравоходу та шлунка, щоб полегшити проходження їжі, а також сформували манжету з дна шлунка, щоб запобігти зворотному закиданню вмісту назад у стравохід», – каже хірург Андрій Стасишин.

Завдяки точності роботизованої системи Da Vinci та вправності хірургів жінка вже на другу добу після операції поїхала додому. Вона добре почувається і вже за тиждень, кажуть лікарі, повністю повернеться до звичного життя без обмежень у харчуванні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
OSZAR »